top of page

5 טעויות בעיצוב ההזמנה לחתונה

הזמן בו אתם מתחילים לחשוב על ההזמנה לחתונה הוא בדרך כלל כחודש-חודשיים לפני מועד החתונה. יש זוגות הנותנים חשיבות רבה לעיצוב ההזמנה בחשיבה על קונספט מרקיע שחקים ויש זוגות שלא ממש. אבל, בין אם אתם זוגות שרוצים הזמנה מיוחדת ובין אם אתם רוצים משהו סולידי וקלאסי, צריך לזכור שהזמנה לחתונה זהו חלק חשוב, אם לא הכי חשוב, בהכנות לחתונה שלכם. טעות אחת, יכולה לעלות לכם בהדפסה נוספת או באי-נעימות. אז קבלו ממני כמה נקודות חשובות, שיש לב אליהם.


גודל ומידות ההזמנה

לפני שניגשים למלאכת עיצוב ההזמנה ובכלל, לפני שחושבים מהו נוסח ההזמנה, יש להחליט מהו הגודל הרצוי של ההזמנה שלכם ומהו הפורמט המתאים לכם.


האופציות הנפוצות העומדות לרשותכם הן - הזמנה נפתחת לשני חלקים, כמעין כרטיס ברכה או הזמנה המקופלת לשלושה חלקים או הזמנה דו-צדדית, כאשר האחרונה היא הנפוצה ביותר.

גודל ההזמנה נקבע אך ורק לפי המעטפה שיש ברשותכם, יש אולמי וגני אירועים המספקים את המעטפות ויש אפשרות גם לרכוש אותם בבית הדפוס או בהמלצה שלי ב׳יולטה׳ בכיכר מסריק בתל אביב. מידות ההזמנה הסטנדרטיות הן - 12x17 ס״מ, 15x15 ס״מ או 21x10 ס״מ כאשר גודל המעטפה צריך להיות 1 ס״מ לפחות מגובה ורוחב ההזמנה. לדוגמא, אם המעטפה שלכם היא 18.4x13 ס״מ, גודל ההזמנה יהיה 17x12 ס״מ.

לכן, לפני הכל, תבדקו מהן מידות המעטפה שקיבלתם או שרכשתם.הזמנה באנגלית או בשפות אחרות?

אם יש לכם צד נכבד במשפחה שאינו דובר עברית ואתם מעוניינים בהזמנה בשפה נוספת - עומדות מולכם שתי אופציות, הראשונה, הזמנה אחת המשולבת בעיצוב שלה בשתי שפות, או הזמנה לכל שפה בנפרד.

במקרים כאלה יש לשים לב למספר משתנים, בינהם התאריך הלועזי המופיע על ההזמנה. ישנם אורחים המגיעים ממדינות בהם פורמט התאריך הלועזי הוא MM/DD/YEAR - כאשר החודש מופיע ראשון ולא מספר היום בחודש, כמקובל בישראל. דבר זה עלול ליצור בילבול ולכן, במקרים כאלה, אני ממליצה לכתוב את שם החודש בשמו ולא כמספר. לדוגמא, אם אתם מתחתנים בתאריך 07/08/2021, לכתוב 7 אוגוסט 2021.

משתנה נוסף, יש לקחת בחשבון שאם בוחרים להדפיס שני סוגי הזמנות, כל אחת בשפה אחרת, המחיר להזמנה יהיה מעט יותר יקר, מדוע? אני אסביר זאת בהמשך בסעיף הדפסת הזמנות. שימו לב, שאם אתם בוחרים לעצב הזמנה אחת עם שתי שפות, העיצוב מצריך עבודה טיפוגרפית מדוייקת ומקצועית של המעצב שבחרתם.שמות ההורים

מקובל, לכתוב את שמות ההורים בחלק של המלל ובסופו, אך יש גם זוגות שלא כותבים כלל, בדרך כלל בחתונות שאינן בארץ או חתונות לא יהודיות. במידה ובחרתם לכתוב, יש לשים לב למספר נקודות התלויות במצב המשפחתי בעיקר.

מקובל לרשום את שמות ההורים כאשר שם האם בתחילה, לאחר מכן שם האב ולבסוף שם המשפחה. יש הורים שגרושים ובוחרים להרשם בשתי שורות נפרדות. במקרים שבהם אחד מההורים נפטר, יש לכתוב את שם הנפטר, בין אם זו האם או האב, קודם לכן, בתוספת ז״ל בפונט קטן יותר ביחס לשאר הטקסט.


ישנן משפחות שבוחרות אף להכניס את שמות הסבא והסבתא, במקרים כאלה יש להקפיד על עיצוב כללי יותר נקי ומאוורר כי ריבוי מלל יכול להשרות על ההזמנה אוירה של עיצוב עמוס מדיי.


תאריך עברי

ישנם זוגות הבוחרים שלא לציין את התאריך העברי על גבי ההזמנה וישנם זוגות שכן. אם אתם מעוניינים להוסיף את התאריך העברי, יש לשים לב שהתאריך העברי מתייחס לאותו היום של התאריך הלועזי. זוגות רבים מתבלבלים וכותבים את התאריך העברי המופיע בתעודת רישום הנישואין כי זה מה שהרבנות כותבת, אך בפועל זה לא אותו יום.

למה חשוב לשים לב לכך? כי התאריך העברי מתחיל מהשקיעה.

למשל, אם שעת החופה שלכם היא לאחר השקיעה, התאריך העברי שיהיה כתוב לכם בתעודת הנישואין יהיה של היום למחרת. אם שעת החופה שלכם היא לפני השקיעה, התאריך העברי והלועזי שיופיעו בתעודת נישואין יהיו של אותו יום.


בדרך כלל, כאשר החופה לפני השקיעה נהוג לציין זאת בהזמנה. יש גם חתונות מסורתיות בהם התאריך העברי יופיע בצירוף המילים ״אור ל-״ כלומר, יציינו את תאריך רישום הנישואין (היום למחרת), אך ידגישו שמדובר בערב שלפני ״אור ל״.
חסכו בעלויות והדפיסו כמות גדולה של הזמנות

הדפסה של הזמנות תלויה בכמות, סוג נייר, גודל וחיתוכים מיוחדים. יש כלל ברזל: ככל שמדפיסים יותר הזמנות, כך יורד המחיר עבור כל הזמנה בודדת.

לכן אני ממליצה תמיד להדפיס בכמות רבה יותר מהרצויה. עדיף שתישארו עם הזמנות עודפות (שהן מזכרת מקסימה מיום החתונה) מאשר שתצטרכו להדפיס הזמנות נוספות, במקרה שיחסרו לכם עותקים, שכן הדפסת הזמנות בכמות קטנה

תעלה לכם כבר הרבה יותר.


איך יודעים כמה הזמנות כדאי להדפיס?

החישוב המומלץ - לחלק את כמות האורחים בחצי מהכמות ולהוסיף עוד 25%. החישוב מתאים כאשר רוב המוזמנים הם זוגות או משפחות. אם יש לכם את אותה ההזמנה אך בנוסחים שונים (לדוגמא, שתי הזמנות כל אחת בשפה שונה), בית הדפוס יתייחס לכך כהזמנה נוספת לכל דבר, מה שאומר שהמחיר עלול להיות מעט יקר יותר מכיוון שאתם מדפיסים 2 סוגי הזמנות וכל אחת בכמות השונה מהשניה.


לגבי מחירי ההדפסה -

הדפסה של הזמנה נעה בין 1.6 ל 2.5 ש”ח ויותר, תלוי בתוספות של חיתוך מיוחד או פויל זהב.


 
 


מעוניינים לדעת מהם סוגי הנייר המומלצים להדפסת הזמנות? בשביל זה אני פה

אני מזמינה אתכם להרשם לניוזלייטר שלי כאן6,542 צפיות

댓글


bottom of page